۰۲۶۴۴۲۲۵۵۵۴

پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش

نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش

روش های پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش

موضوعی که در مقاله امروز می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم، نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش است. پس لطفاً ما را تا انتهای مطلب همراهی بفرمایید.
ممکن است هنگام آشپزی در آشپزخانه ظرف روغن از دست شما بیفتد و یا قطرات روغن و چربی روی فرش و موکت آشپزخانه شما بریزد. لکه های روغن، چربی زیادی دارند پاک کردن آن ها نسبت به سایر لکه ها دشوارتر است. ما در این مقاله می خواهیم چند ترفند ساده را برای پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش به شما عزیزان آموزش دهیم تا با کمتر از ۱۰ دقیقه، لکه به وجود آمده را پاک کنید.

پاک کردن لکه روغن چربی از روی فرش با مایع ظرفشویی

راحت ترین و در دسترس ترین ماده ای که می توانید به کمک آن لکه روغن و چربی ایجاد شده روی فرش را پاک کنید، مایع ظرفشویی است. در صورتی که لکه روغن تازه ایجاد شد، می توانید ابتدا به کمک چند دستمال کاغذی روغن‌های اضافی را جمع کنید. با قاشق نیز میتوان این کار را انجام دهید ولی باید کاملا مراقب باشید تا لکه روغن روی فرش پخش نگردد و کثیفی بیشتری را ایجاد نکند.

زمانی که روغن های اضافی را از سطح فرش جمع کردید، مقداری مایع ظرفشویی را درون فنجانی آب ولرم ترکیب کرده و با استفاده از یک دستمال نخی تمیز یا مسواک سطح لکه را پاک کنید. پس از پاک شدن کامل اثرات روغن، می توانید یک ظرف خالی را زیر فرش قرار داده و به آسانی فرش را آبکشی نمایید و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود. بدین ترتیب موفق شده اید که با کمک مایع ظرفشویی، لکه روغن را تمیز کنید.

کارخانه قالیشویی دهکده بهترین قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات قالیشویی و لکه زدایی با قیمت مناسب و کیفیت بالا در هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در هشتگرد با ما در تماس باشید. نحوه از بین بردن پرز فرش یکی از مقالات جدید سایت قالیشویی دهکده می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

روش پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش
روش پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش

جوش شیرین بهترین پاک کننده طبیعی برای لکه روغن و چربی

جوش شیرین برای پاک کردن انواع و اقسام لکه ها تاثیرگذار است و حتی اگر لکه چربی و روغن ایجاد شده روی فرش مدت زمان زیادی مانده باشد، به کمک جوش شیرین پاک میشود. در این روش ابتدا سعی کنید چربی خشک شده از روی فرش را به کمک قاشق تراشیده و کاملاً بردارید. هنگام انجام این کار مراقب باشید به بافت فرش آسیبی وارد نکنید. پس از آن مقداری مایع ظرفشویی را با صابون ترکیب کرده و روی موضع مورد نظر اسپری نمایید.

اگر به این ترکیب الکل را نیز اضافه کنید، اثر پاک کنندگی آن بیشتر می شود. پس از انجام این کار یک یا دو قاشق جوش شیرین را روی قسمت لکه شده ریخته و اجازه دهید ۵ الی ۱۰ دقیقه بماند. سپس با یک پارچه نخی تمیز و زبر، نسبت به پاک کردن لکه اقدام کنید. با انجام دادن این کار احتمالاً لکه به طور کامل پاک میشود. پس از آن فرش را آبکشی کرده و اجازه دهید خشک شود.

استفاده از نمک و نشاسته برای پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش

اگر در منزل جوش شیرین نداشتید، نمک یا نشاسته نیز گزینه های جایگزین جوش شیرین هستند؛ زیرا این مواد در برابر لکه های روغن و چربی قدرت زیادی داشته و به راحتی آن ها را از بین می برند. برای پاک کردن لکه و استفاده از نمک و نشاسته ابتدا مقداری مایع ظرفشویی، نمک و الکل را درون یک بطری ریخته و آن را روی فرش اسپری نمایید. سپس یک قاشق چایخوری نمک یا یک قاشق چایخوری نشاسته را روی موضع مد نظرتان بریزید. پس از گذشت پنج دقیقه با یک دستمال روی لکه بکشید. احتمالاً پس از انجام این کار خواهید دید که اثری از لکه به وجود آمده باقی نمی ماند. در صورتی که مقدار کمی از اثر لکه باقی ماند، می توانید هم این فرآیند را مجددا تکرار کنید.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی دهکده در تماس باشید. کارخانه قالیشویی دهکده بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد. روش های براق کردن فرش از مقالات جدید و خواندنی سایت قالیشویی دهکده می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

پاک کردن لکه چربی و روغن با استفاده از پودر بچه

ممکن است در نگاه اول به نظر برسد که نتوان لکه ایجاد شده ناشی از چربی روغن را به کمک پودر بچه پاک کرد. اما باید بگوییم که طبق تجربه این کار عملی است و شما می توانید مقداری پودر بچه را روی لکه روغن و چربی ایجاد شده روی فرش ریخته و مدت ۳ الی ۵ دقیقه صبر کنید. پس از آن به کمک یک دستمال خشک و نخی جای لکه را پاک کنید. حتماً با شگفتی خواهید دید که اثری از لکه ایجاد شده باقی نمی ماند.

نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش
نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از فرش

تمیز کردن لکه روغن و چربی به کمک حلال های رنگی

در صورتی که با هیچ کدام از روش های بیان شده در قسمت های قبل موفق به پاک کردن لکه چربی و روغن روی فرش خود نشده اید، می توانید از حلال های رنگی کمک بگیرید. البته باید دقت داشته باشید به دلیل اینکه این حلال ها حاوی مواد اسیدی هستند، ممکن است به تار و پود فرش شما صدمه بزنند. خصوصاً برای فرش های دستباف که از نخ های ظریف تری در آن استفاده می شود؛ باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. لذا به شما توصیه می کنیم که هنگام استفاده از حلال های رنگی به دو نکته زیر دقت کنید:

  • هنگام خرید خریدن آنها به این موضوع توجه داشته باشید که اسیدی و اشتعال زا نباشند تا به بافت فرش شما آسیب نزنند.
  • قبل از اینکه از مواد برای لکه ایجاد شده روی فرش استفاده کنید، سعی کنید مقدار کمی از آن را روی قسمتی از فرش یا موکت که قابل رویت نیست، آزمایش کرده و پس از گذشت مدت کوتاهی اگر دیدید که به فرش آسیبی وارد نشد، می توانید آن را برای ناحیه ای که لکه وجود دارد، استفاده کنید.

در این مقاله ما سعی کردیم چند روش را که تاثیر زیادی در پاک کردن لکه چربی و روغن روی فرش دارد را برایتان عنوان کنیم. قبل از استفاده از هر کدام از ترفند های گفته شده در مقاله باید توجه داشته باشید که اگر زودتر به پاکسازی لکه چربی و روغن اقدام کنید، فرایند تمیز شدن آن به راحتی انجام می‌شود. اما هر چقدر زمان بگذرد روغن و چربی روی فرش خشک شده و به عمق آن نفوذ می کند.

قالیشویی شهر قدیم هشتگرد زیر نظر کارخانه قالیشویی دهکده می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شهر قدیم هشتگرد با ما در تماس باشید. روش های پاک کردن لکه میوه از روی فرش را در مقاله ای دیگر به طور کامل بررسی کرده ایم. پیشنهاد می کنیم این مقاله مفید را در سایت قالیشویی دهکده مطالعه کنید.

در نتیجه عملیات پاکسازی آن نیز دشوارتر خواهد بود. موادی که شما با کمک آن می توانید لکه چربی و روغن ایجاد شده روی فرش را پاک کنید، شامل مایع ظرفشویی، جوش شیرین، نمک، نشاسته، پودر بچه، حلال های رنگی و… است که بسته به انتخاب خود می توانید هر کدام از آنها را استفاده نمایید. نهایتاً اگر با هیچ کدام از روش های فوق فرش شما پاک نشد می توانید از خدمات قالیشویی دهکده بهره بگیرید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. از صبر و توجه شما عزیزان سپاسگزاریم.

چگونه لکه روغن و چربی را از روی فرش پاک کنیم؟

در این مقاله از سایت قالیشویی دهکده به بررسی نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی از روی فرش پرداخته ایم با ما همراه باشید.

ترفند های ساده برای پاک کردن لکه روغن و چربی در خانه چیست؟

جهت اطلاع از ترفند های ساده برای پاک کردن لکه روغن و چربی در خانه پیشنهاد می کنیم این مقاله مفید را تا انتها مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *