۰۲۶۴۴۲۲۵۵۵۴

قالیشویی خور

قالیشویی خور

بهترین قالیشویی در خور

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود مواد شوینده و دستگاه های قوی آسانتر و سریعتر شده است. قالیشویی خور بیشتر با ماشین آلات مجهز فرش ها شسته و به طور کامل خشک می کند. البته در بعضی نقاط خور و خاورمیانه هنوز به صورت دستی انجام می گردد و فرش ها به دو نوع فرش ماشینی و دستبافت تقسیم میشوند. نوع قالیشویی و مواد شوینده با توجه به نوع فرش انتخاب می گردد. قالیشویی خور به عنوان شغل در اتحادیه قالیشویان ثبت شده است.

خدمات قالیشویی خور

شستن، لکه گیری، گردگیری فرش با مواد شوینده و خشک کردن آن که به صورت دستی یا ماشینی انجام می شود را قالیشویی می گویند و شستشوی فرش به جنس و نخ آن متمایز است. در قدیم های نه چندان دور مردم فرش های خود را به صورت دستی در حیاط یا پشت بام خانه می شستند که این روش سنتی همچنان در قالیشویی خور رواج دارد.

آنها از ابزارهایی مانند جارو و برس برای کشیدن آب استفاده می کردند. گاهی به تنهایی و گاهی به صورت گروهی این کار را انجام می دادند که در این روش آب زیادی هدر می رفت و انرژی زیادی برای انجام آن نیاز بود. کارخانه قالیشویی دهکده بهترین قالیشویی هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در هشتگرد با کارخانه قالیشویی دهکده در تماس باشید.

هزینه شستشوی فرش دستباف در قالیشویی خور

هزینه شستشوی فرش دستباف در خور به سایز آن بستگی دارد و به طور کلی هر چه فرش بزرگتر باشد، هزینه شستشوی آن بیشتر میشود. اگر به بهترین قالیشویی خور مراجعه کنید، هزینه کمتری از شما خواهد گرفت. سلامت تار و پود فرش شما یکی از مهمترین مسائل هست، قیمت فرش دستبافت بسیار بالاتر از فرش ماشینی است و به همین دلیل قالیشویی خور در راستای خدمت رسانی به شما فرش دستبافت را شستشو می دهد تا سالم بماند و عمر بیشتری داشته باشد .

مواد شوینده مورد استفاده در قالیشویی خور

اولین قالیشویی های صنعتی که مجهز به ماشین قالیشویی بودند در اوایل دهه چهل شروع به کار کردند. قالیشویی در کشورهای اروپایی و آمریکایی خیلی زودتر از قالیشویی خور شکل صنعتی به خود گرفته بود با پیشرفت تکنولوژی و معرفی ماشین های قالیشویی اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و پیشرفته، فرآیند شستشوی فرش سرعت قابل توجهی پیدا کرده است.

خدمات قالیشویی خور
خدمات قالیشویی خور

قالیشویی شهر جدید هشتگرد زیر نظر کارخانه قالیشویی دهکده می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی دهکده در تماس باشید. کارخانه قالیشویی دهکده در شهر جدید هشتگرد خدمات رسانی دارد. برای استعلام قیمت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر با کارخانه قالیشویی دهکده در تماس باشید.

انواع روش های قالیشویی در خور

شستشو فرش به روش سنتی: در شست و شوی فرش به این صورت از دستگاه های قدیمی و دستی مانند دستگاه شلاق استفاده می کنند. روند خشک کردن فرش نیز به وسیله دستگاه خشک کن با درب و بدون درب بکار می رود .

شستشوی فرش با دستگاه های نیمه اتوماتیک

سرمایه گذاران قالیشویی نقدینگی کمی دارند به همین دلیل بیشتر از روش دستی برای شستشوی فرش استفاده می کنند و برای اینکه روند شستشو را سریعتر کنند، از خشک کن ها و آبکش های قوی بهره می گیرند که مقرون به صرفه است. برای شستشو حداقل از یک یا دو دستگاده پلیشر تک برس و دو برس استفاده میشود. آنها از یک لوله خشک کن قوی و با کیفیت استفاده می کنند که چین و چروک و زردی فرش را از بین می برد.

در این روش که به آن نیمه مکانیزه می گویند، یک کارگاه بسته به نیروی انسانی و تعداد ماشین آلات می تواند تعدادی فرش را بشوید و به مشتری تحویل دهد. جهت دریافت خدمات قالیشویی شهر قدیم هشتگرد با کارخانه قالیشویی دهکده در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی دهکده یکی از بهترین قالیشویی های شهر قدیم هشتگرد می باشد.

قالیشویی با دستگاه تمام اتوماتیک

قالیشویی در خور بسیار کم است، در قالیشویی تمام مراحل شستشوی فرش را توسط دستگاه انجام می دهند. دستگاه هایی که به روش تمام اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر است:

 • دستگاه آبگیر لوله ای (برای خشک کردن فرش های با چگالی بالا)
 • ماشین پرز پاک کن (برای استان هایی که بیشتر فرش ابریشم و دستبافت دارند)
 • دستگاه شستشوی میز و دیسکی
 • ماشین گرد و غبار (برای استان های مرکزی، غربی و جنوبی که بیشتر در معرض گرد و غبار هستند)
 • دستگاه های ریلی اتوماتیک ( استفاده زیادی نمیشوند زیرا روند شستشو را کند می کنند)

مراحل شستشوی فرش از ورود به قالیشویی خور تا خروج از آن

 • حذف گرد و غبار اولیه (هم به صورت دستی و هم با ماشین)
 • حذف مکانیکی گرد و غبار (انجام شده با ضربه گیرهای مکانیکی)
 • گردگیری عمیق (با دستگاه های فناوری نانو)
 • شستشوی یکپارچه (با دستگاه های اتوماتیک)
 • خشک کردن (با خشک کن های صنعتی یا گرمخانه ای)
 • بازرسی (توسط متخصصان کنترل کیفیت)
 • رفو و لکه گیری (با روشهای سنتی)

بعضی از فرش ها به دلیل داشتن نخ و بافت باید با دست و با احتیاط شسته شوند و استفاده از ماشین های قالیشویی برای شستن آنها به بافت آنها صدمه می رساند. فرش هایی مانند فرش ابریشم از این دسته هستند که ارزش اقتصادی بالایی دارند و برای شستن آنها باید توجه زیادی شود. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی تهراندشت با کارخانه قالیشویی دهکده در تماس باشید. کارخانه قالیشویی دهکده ارائه دهنده خدمات قالیشویی با کیفیت بالا در منطقه تهراندشت می باشد.

چگونه از شامپو فرش برای شستن فرش استفاده کنیم؟

نکته مهم این است که شامپو فرش را باید با توجه به الیاف فرش و پوشش مبلمان خود انتخاب کنیم زیرا استفاده نادرست از شامپو فرش آسیب های جبران ناپذیری به فرش، فرش و مبلمان وارد می کند. انتخاب شامپو فرش مناسب یک چیز است و استفاده درست از آن جنبه دیگر آن است. نحوه از بین بردن پرز فرش یکی از مقالات مفید سایت قالیشویی دهکده می باشد که توصیه می کنیم آن را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

هزینه قالیشویی خور
هزینه قالیشویی در خور

بهترین روش استفاده از شامپو فرش به شرح زیراست:

 • اول مقداری شامپو فرش را طبق دستور روی محصول در آب حل کنید.
 • بعد با استفاده از یک اسفنج نرم آغشته به شامپو و محلول آب، محل مورد نظر را تمیز نمایید.
 • بعد از آن با یک پارچه کتان تمیز خاک و کف شامپو را از روی فرش پاک کنید (بهتر است هر چند وقت یکبار دستمال خود را تعویض نمایید).
 • روی فرش ها و قالیچه هایی که هنوز خشک نشده اند راه نرویم زیرا این عمل باعث ایجاد لکه روی فرش میشود.
 • در پایان پس از خشک شدن فرش یا موکت مورد نظر، آن را جارو نمایید.

قالیشویی سرخاب از شعب کارخانه قالیشویی دهکده می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در سرخاب با ما در تماس باشید. کارخانه قالیشویی دهکده به پشتوانه سال‌ها فعالیت، تجربه و با تکیه بر تخصص کارکنان خود، آماده ارائه کلیه خدمات شستشوی فرش، مبل، موکت و پرده با بهترین کیفیت به مشتریان خود است. 

عواملی موثر در قیمت گذاری قالیشویی خور

 • کیفیت مواد شوینده
 • ترکیبات به کار رفته در آنها
 • نوع و حجم بسته بندی
 • برند سازنده

برای شستشوی فرش در خور می توانید از خدمات قالیشویی دهکده استفاده کنید. این قالیشویی علاوه بر شستشوی مناسب، امکان ثبت سفارش آنلاین و حمل فرش را برای راحتی حال مشتریان فراهم کرده است.

هزینه خدمات قالیشویی در قالیشویی خور به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از هزینه خدمات قالیشویی خور با کارخانه قالیشویی دهکده تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

مراحل شستشوی فرش از ورود به قالیشویی خور تا خروج از آن چیست؟

حذف گرد و غبار اولیه (هم به صورت دستی و هم با ماشین) و حذف مکانیکی گرد و غبار (انجام شده با ضربه گیرهای مکانیکی) و … برای خواندن ادامه موارد با قالیشویی دهکده همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *