۰۲۶۴۴۲۲۵۵۵۴

پاک کردن لکه میوه از روی فرش

10 روش پاک کردن لکه میوه از روی فرش

پاک کردن لکه میوه از روی فرش چگونه است؟

خوردن میوه مخصوصا در فصل خود یک خوردنی لذیذ و محبوب در بین اکثر مردم است. اما اگر کودک خردسالی در خانه دارید، می دانید که به همان اندازه که سرگرم کننده است، خطر لکه دار شدن لباس و فرش را نیز به همراه داشته باشد که احتمالا برای بزرگسالان نیز اتفاق بیفتد. درست است که این اتفاق خوش آیند نیست اما ما در این مقاله از دهکده هشتگرد به شما روش های پاک کردن لکه میوه از روی فرش و پارچه و لباس را خواهیم گفت.

مثلاً وقتی گیلاس را برای مربا تهیه می کنید، احتمالا قطرات آب آلبالو روی فرش می پاشد یا وقتی انار میخورید یا دانه میکنید احتمال زیاد مقداری از دانه های انار بر روی فرش میآفتد، و باعث ایجاد لکه های قرمز رنگی بر روی فرش می شوند. در این مقاله می خواهیم روش هایی که برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش مناسب می باشد را به شما بگوییم تا بتوانید به راحتی از شر آن لکه های پر رنگ خلاص شوید. قالیشویی سیدجمال الدین زیر نظر کارخانه قالیشویی دهکده آماده ارائه خدمات قالیشویی و پاک کردن انواع لکه ها می باشد.

پاک کردن لکه آب پرتغال از روی فرش
پاک کردن لکه آب پرتغال از روی فرش

چگونه لکه آب پرتغال را از روی فرش پاک کنیم؟

اگر بر روی فرش خود لکه های آب پرتقال تازه وجود دارد، باید سریعاً برای از بین بردن آنها اقدام کنید. اسیدیته موجود در آبمیوه می تواند باعث ایجاد لکه بر روی فرش شود که همین پاک کردن آن را برای شما دشوارتر میکند. کارخانه قالیشویی دهکده بهترین قالیشویی شهر جدید هشتگرد و آماده ارائه خدمات قالیشویی به شما مشتریان عزیز می باشد. برای شروع این کار ابتدا:

 • تا جایی که می توانید محل مورد نظر را با پارچه تمیز یا حوله کاغذی پاک کنید.
 • محلولی از آب و سرکه سفید را درست کنید.
 • یک پارچه تمیز را در محلول خیس کنید و سپس آن را روی لکه بمالید.
 • این روند را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید.
 • محل را با آب تمیز بشویید و سپس آن را خشک کنید.
پاک کردن لکه آب سیب از روی فرش
پاک کردن لکه آب سیب از روی فرش

چگونه لکه آب سیب را از روی فرش پاک کنیم؟

لکه های آب سیب یکی از سخت ترین انواع لکه ها برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش هستند. اگر روی فرش خود لکه آب سیب دارید، باید سریعاً آن را پاک کنید. برای پاک کردن لکه آب سیب بر روی فرش ابتدا مواد زیر را آماده کنید:

 • سرکه سفید
 • جوش شیرین
 • آب اکسیژنه
 • مایع ظرفشویی
 • پارچه تمیز

مرحله 1: ابتدا آب سیب را از روی فرش با یک پارچه تمیز پاک کنید. لکه را مالش ندهید، زیرا مالش فقط باعث پخش شدن لکه بر روی فرش می شود.
مرحله 2: سپس در صورت پاک نشدن لکه با پارچه محلول سرکه سفید را با صابون ظرفشویی آماده کنید و آنرا بر روی لکه بمالید، حتماً آن را اشباع کنید. اجازه دهید محلول به مدت 5-10 دقیقه بر روی لکه بماند

مرحله 3:لکه را دوباره با یک پارچه تمیز پاک کنید.
مرحله 4:در صورت پاک نشدن لکه خمیری از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن درست کنید و آن را روی لکه بمالید . اجازه دهید خمیر به مدت 15-20 دقیقه بماند.
مرحله 5:دوباره لکه را پاک کنید و سپس روی آن جاروبرقی بکشید تا رطوبت باقیمانده جذب شود. کارخانه قالیشویی دهکده بهترین قالیشویی در کوهسار می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه آناناس از روی فرش
پاک کردن لکه آناناس از روی فرش

چگونه لکه آناناس را از روی فرش پاک کنیم؟

آب آناناس یکی از پرطرفدارترین آب میوه هاست و پاک کردن لکه میوه از روی فرش آن از روی فرش بسیار دشوار است. قبل از شروع، مواد زیر را آماده کنید:

 • 1/4 فنجان سرکه سفید
 • 1/4 فنجان جوش شیرین
 • 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی
 • 1 فنجان آب گرم

مرحله 1: لکه را با یک پارچه سفید تمیز یا حوله کاغذی پاک کنید. از مالش دادن لکه خودداری کنید زیرا این کار فقط آن را بر روی فرش بیشتر پخش می کند.
مرحله 2: در یک کاسه، مواد فوق را با آب گرم مخلوط کنید.
مرحله 3: مخلوط را روی لکه آناناس بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند.
مرحله 4: لکه را دوباره با یک پارچه سفید تمیز یا حوله کاغذی پاک کنید تا محلول تمیز کننده پاک شود.
مرحله 5: محل را با آب گرم بشویید تا باقیمانده آن پاک شود.
مرحله 6: اجازه دهید ناحیه کاملا خشک شود.

پاک کردن لکه زغال اخته از روی فرش
پاک کردن لکه زغال اخته از روی فرش

چگونه لکه های زغال اخته را از روی فرش پاک کنیم؟

هنگامی که آب زغال اخته بر روی فرش ریخته میشود، مهم است که لکه را در اسرع وقت درمان کنید، در غیر این صورت، رنگ لکه ممکن است دائمی شود. قالیشویی دهکده ارائه دهنده خدمات در قالیشویی شهر قدیم هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید. برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش مواد زیر را آماده کنید:

 • چاقو
 • الکل
 • آب اکسیژنه
 • جوش شیرین
 • پارچه تمیز

مرحله 1:با استفاده از یک چاقو یا قاشق، آب زغال اخته را تا حد امکان از روی فرش جدا کنید.
مرحله 2:الکل را روی لکه بمالید و با پارچه تمیز آن را بمالید.
مرحله 3:اگر الکل لکه را از بین نبرد، پراکسید هیدروژن را بر روی لکه بمالید و با یک پارچه تمیز بمالید.
مرحله 4:اگر لکه باقی ماند، خمیری از جوش شیرین و آب درست کنید و روی لکه بمالید. اجازه دهید خمیر به مدت 30 دقیقه بماند قبل از اینکه با یک پارچه تمیز پاک کنید.
مرحله 5:مراحل 2-4 را تکرار کنید تا لکه پاک شود.
مرحله 6:محل را با آب بشویید و با لکه خشک کنید.

پاک کردن لکه آب انگور از روی فرش
پاک کردن لکه آب انگور از روی فرش

چگونه لکه آب انگور را از روی فرش پاک کنیم؟

از بین بردن لکه های آب انگور می تواند بسیار دشوار باشد، اما با صبر و حوصله و لوازم مناسب، می توان لکه را از بین برد. مواد لازم برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش (آب انگور)

 • سرکه سفید
 • جوش شیرین
 • مایع ظرفشویی
 • آب گرم

مرحله 1: لکه را با یک پارچه تمیز پاک کنید
مرحله 2: مقدار مساوی سرکه سفید را با آب گرم مخلوط کنید.
مرحله 3: محلول سرکه را روی لکه بمالید و با یک پارچه تمیز پاک کنید.
مرحله 4:در صورت باقی ماندن لکه بر روی فرش، جوش شیرین را روی لکه بپاشید و بگذارید چند دقیقه بماند.
مرحله 5: جوش شیرین را با جاروبرقی از روی فرش پاک کنید.
مرحله 6: در صورت باقی ماندن لکه بر روی فرش محلول مایع ظرفشویی را روی لکه بمالید و با یک پارچه تمیز بشویید.
مرحله 7: ناحیه را با آب گرم بشویید و با لکه خشک کنید.

پاک کردن لکه ترشی از روی فرش
پاک کردن لکه ترشی از روی فرش

چگونه لکه ترشی را از روی فرش پاک کنیم؟

ترشی ها منبع عالی ویتامین C هستند، اما زمانی که بر روی فرش ریخته شوند پاک کردن لکه آن بسیار دشوار میباشد. اگر لکه ترشی روی فرش خود دارید، ناامید نشوید. چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای از بین بردن لکه و زیبا جلوه دادن فرش خود انجام دهید. روش پاک کردن ترشی از روی فرش را به دلیل پر استفاده بودن در بین ما ایرانی ها را در مقاله پاک کردن لکه میوه از روی فرش نیز اضافه کردیم.

مرحله 1: از یک پارچه سفید تمیز برای پاک کردن لکه ترشی استفاده کنید. مطمئن شوید که لکه را به جای تمیز کردن پاک کنید تا بیشتر پخش نشود.
مرحله 2: سرکه سفید را با آب مخلوط کنید. این محلول را با استفاده از یک پارچه تمیز روی لکه ترشی بمالید.
مرحله 3: لکه را دوباره با یک پارچه سفید تمیز پاک کنید تا محلول سرکه پاک شود.

مرحله 4: مقدار کمی صابون ظرفشویی را روی لکه ترشی بمالید. حتما از صابون ظرفشویی مناسب استفاده کنید تا آسیبی به فرش وارد نشود.
مرحله 5: لکه را دوباره با یک پارچه سفید تمیز پاک کنید تا صابون پاک شود.
مرحله 6: محل را با آب تمیز بشویید تا باقیمانده صابون پاک شود.
مرحله 7: در صورت باقی ماندن لکه بر روی فرش مراحل 2-6 را تکرار کنید تا لکه ترشی از بین برود.

پاک کردن لکه انار از روی فرش
پاک کردن لکه انار از روی فرش

چگونه لکه انار را از روی فرش پاک کنیم؟

برای از بین بردن لکه انار یا آب انار از روی لباس به یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و سه چهارم فنجان آب جوش نیاز داریم. مواد را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید سپس کمی آب جوش اضافه کنید تا شل شود. قسمت لک شده لباس یا پارچه را به مدت 15 دقیقه در محلول خیس کنید. سپس آن را با آب سرد بشویید و بگذارید در هوا خشک شود. پس از خشک شدن آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید تا شستشو شود.

برای از بین بردن لکه انار یا آب انار از روی فرش یا مبل، مقداری پودر لباسشویی را روی لکه بریزید و بگذارید مدتی بماند. سپس پودر را با یک قاشق بردارید و یک پارچه تمیز و مرطوب روی لکه بمالید. روش های پاک کردن لکه جوهر از روی مبل یکی از مقاله های جدید سایت قالیشویی دهکده می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

پاک کردن لکه تمشک از روی فرش
پاک کردن لکه تمشک از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه تمشک از روی فرش

برای از بین بردن لکه تمشک قرمز از روی لباس و پارچه می توانید از روش های زیر استفاده کنید. برای دریافت خدمات قالیشویی خور با کارخانه قالیشویی دهکده در تماس باشید.

لکه تمشک روی پارچه

بهتر است آب لیمو یا سرکه را با کمک مسواک بزنید.

 • لکه تازه را در آب لیمو یا سرکه خیس کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند. سپس لکه را با آب بشویید و محل لکه را با یک مایع شوینده آنزیمی خیس کنید. پس از چند دقیقه تمام پارچه ها یا لباس ها را بشویید و آبکشی کنید.
 • اگر لکه به روش بالا پاک نشد، مایع لکه آنزیمی را روی آن اسپری کنید و بگذارید 15 دقیقه روی پارچه بماند. بعد از 15 دقیقه اگر لباس سفید شد با آب گرم و اگر رنگی بود با آب سرد بشویید.
 • ابتدا سفید کننده را با آب رقیق کنید سپس آن را روی لکه بریزید.
 • برای تمیز کردن لکه های توت می توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید. سفید کننده های پراکسید هیدروژن بی ضرر هستند و برای لکه های معمولی استفاده می شوند، اما سفید کننده های کلر مانند Vitex می توانند به پارچه آسیب برسانند و باید برای از بین بردن لکه های سخت استفاده شوند. محلول را روی قسمت لک شده بریزید و پس از یک دقیقه آن را با آب فراوان بشویید.

نحوه پاک کردن لکه تمشک از روی فرش

توصیه ما این است که تمیز کردن این نقطه روی فرش را به قالیشویی ها همانند قالیشویی هشتگرد بسپارید، اما اگر می خواهید خودتان آن را تمیز کنید، می توانید موارد زیر را انجام دهید.

 • روی محل مقداری آب اسپری کنید.
 • به اندازه کافی آب لیمو را روی لکه بپاشید تا تمام الیاف کثیف در آب لیمو آغشته شود.
 • 1 قاشق غذاخوری صابون مایع و 1 فنجان آب را مخلوط کرده و روی لکه اسپری کنید.
 • بگذارید چند دقیقه بماند.
 • 1 قاشق صابون مایع با 3 قاشق پارافین گرم مخلوط کنید و روی حل مورد نظر بریزید تا خشک شود. می توانید لکه را با حوله فشار دهید یا به صورت دایره ای بکشید.
 • وقتی حوله لکه دار شد، قسمت دیگری از آن را به آبلیمو و مواد شوینده آغشته کنید، این کار را تکرار کنید.
 • پس از از بین بردن لکه، یک حوله تمیز روی محل تمیز شده قرار دهید و ابزاری به وزن حدود 1 کیلوگرم را به مدت نیم ساعت روی حوله قرار دهید تا رطوبت باقی مانده در فرش جذب شود.
 • سپس آب را روی قسمتی که قبلاً لکه دار شده اسپری کنید و اجازه دهید به آرامی خشک شود.
 • برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش می توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید اما خطر آسیب دیدن فرش بسیار زیاد است. پس اگر لکه قوی است، حتما آن را به دست قالیشویی ها بسپارید.

بازسازی و رفوگری فرش از خدمات تخصصی قالیشویی دهکده می باشد. پیشنهاد می کنیم مقاله بازسازی و رفوگری فرش در سایت قالیشویی دهکده را مطالعه کنید.

پاک کردن لکه گیلاس از روی فرش
پاک کردن لکه گیلاس از روی فرش

چگونه لکه های گیلاس و آلبالو را از روی فرش پاک کنیم؟

به روش های زیر می توانید لکه های سرسخت گیلاس را از روی هر سطحی پاک کنید.

لکه گیلاس و گیلاس روی پارچه

 • تکه های میوه را بدون فشار دادن یا کشیدن از پارچه جدا کنید.
 • اگر آب آلبالو روی پارچه یا لباسی ریخته شد، یک دستمال کاغذی روی آن قرار دهید تا رطوبت را جذب کند.
 • اگر لکه تازه است، پارچه را از پشت لکه زیر آب بگذارید یا با آب سرد بشویید تا لکه از روی الیاف پاک شود.
 • پاک کننده را با مسواک روی لکه بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند.
 • پارچه یا لباس را در آب داغ بشویید.
 • اگر لکه باقی ماند، مراحل بالا را دوباره تکرار کنید.
 • اگر لباس شما از الیاف طبیعی مانند پنبه ساخته شده است، می توانید از مخلوط آب و آب اکسیژنه برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید.
 • طبق دستور روی محلول سفید کننده آن را با آب رقیق کنید و لباس را به مدت 30 دقیقه در آن قرار دهید.
 • سپس با آب فراوان بشویید و آبکشی کنید.
 • پس از تمیز کردن و آبکشی، اجازه دهید پارچه با جریان هوای طبیعی خشک شود.

نحوه پاک کردن لکه های گیلاس از روی فرش

برای از بین بردن لکه از روی فرش لکه را زیاد خیس نکنید، زیرا ممکن است در قسمت های پایینی کپک ایجاد شود.

 • تکه های میوه را بدون فشار دادن یا کشیدن از روی فرش جدا کنید.
 • یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب ولرم مخلوط کنید.
 • یک پارچه سفید، اسفنج یا حوله کاغذی را به محلول آغشته کنید و لکه را پاک کنید.
 • وقتی لکه به پارچه منتقل شد، قسمت دیگری را در محلول آغشته کنید و دوباره لکه را بمالید.
 • این کار را تا زمانی تکرار کنید که لکه به طور کامل روی پارچه جابجا شود.
 • یک پارچه سفید تمیز را مرطوب کنید و آن را روی محل لکه دار بمالید تا محلول شوینده پاک شود.
 • محل شسته شده را جاروبرقی بکشید.
 • اجازه دهید با جریان هوای طبیعی و دور از نور مستقیم خورشید خشک شود.

پاک کردن لکه میوه از روی فرش

اگر هنگام غذا خوردن کمی آب میوه روی لباس یا فرش بریزد، باعث ایجاد لکه های غلیظ و دائمی بر روی فرش می شود. با استفاده از ترفندهای ذکر شده در این مقاله می توانید با موفقیت لکه های میوه قرمز را از بین ببرید، اما فراموش نکنید که از بین بردن این لکه ها به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد. پس صبور باشید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا زمانی که برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش و سطوح مختلف مشکلی نداشته باشید. قالیشویی دهکده بهترین قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در هشتگرد با ما تماس بگیرید.

چگونه لکه میوه از روی فرش را پاک کنیم؟

برای پاک کردن انواع لکه های میوه از روی فرش پیشنهاد می کنیم این مقاله از سایت قالیشویی دهکده را تا انتها مطالعه کنید.

چگونه لکه ترشی را از روی فرش پاک کنیم؟

پاک کردن لکه آن بسیار دشوار میباشد. اگر لکه ترشی روی فرش خود دارید، ناامید نشوید. چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای از بین بردن لکه و زیبا جلوه دادن فرش خود انجام دهید. برای خواندن ادامه مطلب با قالیشویی دهکده همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *