۰۲۶۴۴۲۲۵۵۵۴

شستشوی فرش ماشینی

نحوه شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی

زیبایی و طول عمر فرش ماشینی به مراقبت از آن و تمیزی آن بستگی دارد. مدت زمان شستشوی فرش ماشینی به طور متوسط هر 3 تا 5 سال یکبار است و بهتر است زمانی که کثیف به نظر می رسد شسته شود. در ادامه این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی در مورد نحوه شستشوی فرش های ماشینی به شما بگوییم پس با ما همراه باشید.

برای شستن فرش ماشینی بهتر است از آب ولرم استفاده شود، زیرا استفاده از آب گرم به بافت فرش آسیب می رساند و به بافت فرش آسیب می رساند. استفاده از صابون رنده شده برای سفید کردن ریشه فرش تاثیر بسزایی خواهد داشت. برای شستن فرش می توانید از مقدار کمی نمک استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که از یک شوینده مناسب و خنثی برای شستشوی فرش ماشینی استفاده کنید تا رنگ فرش حفظ شود. پس از شستن فرش، ترجیحاً آن را در لوله ها فرو برده و چند ساعت به صورت عمودی قرار دهید تا آب فرش سریعتر تخلیه شود و از زرد شدن فرش ماشینی جلوگیری شود. اگر می خواهید فرش را با شامپو فرش بشویید، بهتر است قبل از شستن فرش، آن را جاروبرقی بکشید. روی شامپو فرش حتما از کف استفاده کنید و از محلول شامپو فرش استفاده نکنید زیرا فرش را ترش می کند.

نکات مهم در شستشوی فرش ماشینی

شستشوی اصولی فرش های ماشینی یکی از موارد مهمی است که برای افزایش طول عمر فرش باید در نظر گرفته شود. قبل از شستن فرش بهتر است این اصول را بدانید که قبل از شستن فرش ابتدا آن را گردگیری کنید تا کثیفی آن پاک شود و اگر این کار را نکنید گرد و غبار وارد فرش شده و داخل فرش باقی می ماند و به گل تبدیل می شود که این لجن در نهایت باعث پوسیدگی فرش می شود.

نحوه شستشوی فرش ماشینی
نحوه شستشوی فرش ماشینی

قبل از شروع شستشوی فرش ماشینی، بهتر است یک ساعت صبر کنید تا فرش خیس شود و تا به راحتی شسته شود، اما شستشوی فرش دستباف به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا رنگ های به کار رفته در نخ های فرش دستباف طبیعی است و رنگ ها با همدیگر با هم ترکیب می شوند. از یک حصیر برای مالش دادن فرش های سخت استفاده کنید.

  • از مواد شوینده شیمیایی یا شستشو با بخار استفاده نکنید زیرا باعث آسیب به مواد فرش و کاهش کیفیت آن می شود.
  • فرش را در ماشین لباسشویی نشویید.
  • فرش های ماشینی را به زور تا نکنید، به آنها فشار زیادی وارد نکنید و جز در مواقع ضروری که میخواهید آنها را بشویید.

شستشوی فرش ماشینی به صورت سطحی معمولا کافی است بهترین روش شستشو استفاده از آب سرد و پودر لباسشویی مناسب است و تمامی این کارها باید توسط کادر متخصص شست و شوی فرش ماشینی همچون قالیشویی شهر جدید هشتگرد انجام شود و از شستن آن در منزل خودداری کنید.

نحوه پاک کردن لکه از روی فرش ماشینی

این روشی که به شما نشان خواهیم داد یک روش کلی برای از بین بردن لکه بر روی فرش ماشینی است و ممکن است به دلیل تفاوت در مواد اولیه و رنگ با انواع فرش ها سازگاری نداشته باشد و روش پاک کردن مایعات ریخته شده را برای شما ذکر می کنیم:

اگر مایعاتی همچون چای یا قهوه روی فرش ریخت، سریع آنرا با پارچه یا حوله پاک کنید، زیرا در صورتی که هرچه سریعتر بیشتر مایعات را از روی فرش پاک کنید آثار کمتری از لکه روی فرش میماند. در مرحله اول یک دستمال کاغذی یا حوله را روی مایع قرار دهید تا جذب شود.

و دستمال را از روی فرش بلند کنید، سپس روی مایع باقیمانده آب بریزید تا مایع بر روی فرش رقیق شود و سپس با دستمال آنرا مالش دهید. می توانید این کار را تکرار کنید تا لکه کاملا پاک شود و سپس قسمت مرطوب را خشک کنید بهتر است چیزی را زیر فرش بگذارند تا هوا روی آن جاری شود.

کارخانه قالیشویی دهکده ارائه دهنده خدمات قالیشویی در سعیدآباد می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

از جاروبرقی با نخ های اضافی احاطه کننده دو سر فرش به اصطلاح (ریشه فرش) استفاده نکنید زیرا کشیدن آنها با جاروبرقی باعث آسیب و تکه تکه شدن ریشه می شود.

در صورت وجود مبل روی فرش جای آن را مدام عوض کنید تا فشاری روی قسمت خاصی از فرش باقی نماند و باعث شکسته شدن پرز شود و دوباره آن را شانه کنید.

شستشوی فرش ماشینی و نحوه نگهداری از آن

اگر قصد دارید فرش ماشینی را برای مدت طولانی نگهداری کنید، از یک تکه پارچه یا ملافه برای بسته بندی استفاده کنید و از کیسه های پلاستیکی برای نگهداری آن استفاده نکنید.

فرش های ماشینی باید در فضای باز باشند و گاهی اوقات در کیسه های پلاستیکی پوسیده می شوند، همچنین می توانید از جعبه ای با مقداری نفتالین آبنباتی یا تنباکو (هر چند ماه یکبار تعویض شود) استفاده کنید. در حالت ایده‌آل، فرش‌های بزرگ را باید دور یک میله یا تیرک پیچیده و انتهای بیرون زده فرش را روی سه پایه یا تکه‌ای قرار دهید.

نحوه شستشوی فرش ماشینی
شستشوی فرش ماشینی

برای نگهداری طولانی مدت فرش ها را به صورت باز و صاف روی هم قرار دهید. فرش ها را در مناطق مرطوب، داغ، مرطوب یا گرفتگی نگهداری نکنید. این کار باعث پوسیدگی فرش، بوی بد و لکه دار شدن و افتادن فرش به روی زمین می شود. هرگز فرش را خیس نگذارید و آن را خشک کنید. عدم حذف کامل رطوبت باعث ایجاد کپک روی فرش می شود. فرش را در کمد گرم نگهداری نکنید. زیرا به دوام و استحکام فرش آسیب می رساند و پایه فرش خشک و شکننده می شود.

کارخانه قالیشویی دهکده ارائه دهنده خدمات قالیشویی در قالیشویی شهر قدیم هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

به دار آویختن فرش ماشینی

برای آویزان شدن طولانی مدت از میخ یا بست های آهنی در بالای حصیر استفاده نکنید. از نگهدارنده پوستر یا گیره و پشتی مناسب استفاده کنید تا وزن فرش در دو طرف به طور مساوی تقسیم شود. بهترین راه این است که یک پارچه محکم به پشت فرش بدوزید، سپس یک میله فلزی را از پارچه عبور دهید و در نهایت میله را به دیوار آویزان کنید. این روش باعث می شود فرش روی دیوار زیبا به نظر برسد و همچنین وزن فرش به طور یکنواخت تقسیم شود.

چرخش فرش ماشینی در زمان مناسب

فرش را به طور مکرر بچرخانید تا دو طرف فرش به یک اندازه در معرض نور خورشید و سایش قرار گیرد. در روزهای آفتابی از پرده یا کرکره استفاده کنید تا تاثیر نور مستقیم خورشید بر فرش را کاهش دهید.

نحوه تعمیر فرش ماشینی صدمه دیده پس از شستشو

اگر فرش آسیب دیده است، مانند سوختن یا پاره شدن، در اسرع وقت با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید تا مشکل را برطرف کند! این به این دلیل است که آسیب ممکن است در طول زمان بدتر شود. هر قسمتی از فرش که فرسوده یا آسیب دیده باشد قابل تعمیر است، حتی سوراخ های بزرگی در فرش ایجاد می شود و پس از تعمیر، فرش به زیبایی و کیفیت اولیه خود باز می گردد.

روش های براق کردن فرش از مقاله های سایت قالیشویی دهکده است که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

نحوه شستشوی فرش ماشینی
فرش ماشینی

خشک کردن رطوبت موجود در فرش ماشینی

آب بهترین دوست و بدترین دشمن فرش است. آب بهترین راه برای تمیز کردن فرش و از بین بردن لکه های جزئی از روی فرش با پرز رنگ ثابت است، اما باقی ماندن رطوبت روی فرش برای همه انواع فرش مخصوصا فرش ماشینی خطرناک است، حتی فرش های باکیفیت و با رنگ ثابت نیز به تدریج در اثر رطوبت رنگ خود را از دست می دهند. لازم به ذکر است استفاده از فرش ماشینی در مکان های مستعد رطوبت مانند حمام جای نگرانی ندارد فقط در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت فرش را خشک کنید می توانید آن را در هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود. اگر هوا سرد است، می توانید از سشوار استفاده کنید.

نحوه از بین بردن پرز فرش یکی از مقاله های جالب و کاربردی سایت قالیشویی دهکده می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

نحوه نگهداری فرش های ماشینی از حشرات مضر

بهترین راه برای محافظت از فرش ماشینی در برابر حشرات مضر، قرار گرفتن متناوب در معرض نور خورشید و تهویه مناسب است، توجه داشته باشید که فرش های مورد استفاده فقط اندکی تحت تأثیر حشرات قرار می گیرند، اما فرش های ذخیره شده و استفاده نشده باید هر از چند گاهی بررسی شوند.

شستشوی فرش ماشینی به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی دهکده به برسی روش های شستشوی فرش ماشینی می پردازیم با ما همراه باشید.

نحوه پاک کردن لکه از روی فرش ماشینی به چه صورت می باشد؟

یک روش کلی برای از بین بردن لکه بر روی فرش ماشینی وجود دارد که ما در این مقاله از سایت قالیشویی دهکده (بهترین قالیشویی هشتگرد) به آن پرداخته ایم با ما همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *