۰۲۶۴۴۲۲۵۵۵۴

براق کردن فرش

روش های براق کردن فرش

روش های براق کردن فرش

فرش های کثیف منزل خود را بدون شستشو و با کمترین زحمت تنها در چند دقیقه با این روش هایی که در ادامه مقاله راه و روش های براق کردن فرش توضیح میدهیم، براق کنید! برای اینکه به بافت فرش آسیبی وارد نشود خیلی آرام و با نهایت دقت اینکارهایی رو که بیان میکنیم انجام دهید تا فرش شما همانند روز اول براق شود. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا نکات براق کردن فرش را کامل یاد بگیرید.

راه و روش های براق کردن فرش
روش های براق کردن فرش

نحوه براق کردن فرش بدون شستن

فرش سفید یکی از رنگ‌های است که به سرعت کثیف می‌شود و لکه‌ها بسیار واضح بر روی آن ظاهر می‌شوند، بنابراین باید از قرار دادن فرش‌های رنگ روشن در ورودی خانه یا اتاق نشیمن یا غذاخوری خودداری کنیم زیرا سریع در معرض لکه‌ دار شدن قرار می‌گیرند. فرش های رنگ روشن یا سفید نیاز به نظافت مداوم و دائمی دارند.

شستشوی انواع فرش در قالیشویی دهکده انجام می شود. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما در تماس باشید.

ما به شما میگوییم که چگونه فرش های سفید را به سادگی براق کنید:

 • فرش را ابتدا با جاروبرقی می کشیم تا گرد و غبار فرش از بین برود.
 • سپس کمی شامپو فرش را با کمی آب گرم مخلوط می کنیم، سپس یک برس فرش را در آن فرو می کنیم و چند بار روی فرش میمالیم تا کثیفی و لکه ها از بین برود و فرش کاملا تمیز و براق شود.

نحوه براق کردن فرش مشکی

فرش های تیره یا مشکی به سرعت گرد و غبار و کثیفی را نشان می دهند، بنابراین همیشه باید حداقل هفته ای دو بار تمیز شوند و سعی کنید هر از گاهی در طول روز آنها را جاروبرقی بکشید.

در صورت نیاز به دریافت خدمات قالیشویی شهر قدیم هشتگرد با کارخانه قالیشویی دهکده تماس بگیرید. برای دریافت خدمات قالیشویی در کردان با ما تماس بگیرید.

برای براق کردن فرش های مشکی کمی سرکه سفید را با کمی آب حل می کنیم و یک برس فرش را در آن فرو می کنیم و فرش را با آن می مالیم و در حین اسکراب فشار می دهیم تا تمیز شود. با چندین بار پاک کردن، متوجه می شویم که فرش مانند نو تمیز و براق شده است. همچنین در صورت پاک نشدن این لکه ها میتوانید به یک قالیشویی معتبر و متخصص همچون قالیشویی هشتگرد تماس بگیرید.

راه و روش های براق کردن فرش
براق کردن فرش

چگونه لکه های چای را از روی فرش و موکت پاک کنیم

سودا ماده ای عالی برای از بین بردن لکه چای بر روی انواع مختلف فرش ها است. برای اینکار با قرار دادن مقداری آب سودا روی لکه چای متوجه می شوید که لکه به شکل آب سیاه به طور کامل از روی فرش پاک شده است.

اما مواظب باشید که آب سودا رو بر روی فرش بریزید و آنجا را ترک کنید، برای اینکار ابتدا آب سودا را مالش دهید و سپس مقدار زیادی آب روی فرش بریزید تا تمام لکه های سخت از جمله گرد و غبار جمع شده از بین برود و فرش همانند روز اول براق شود.

شما می توانید برای تمیز کردن کاملاً به آب سودا اعتماد کنید و به هیچ وجه فرش ما آسیب نبینید زیرا آب سودا بر روی انواع فرش ها مناسب است.

کارخانه قالیشویی دهکده ارائه دهنده خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی شهر جدید هشتگرد با ما تماس بگیرید.

روش های براق کردن فرش های سیاه و سفید:

 • برای براق کردن فرش های سیاه و سفید از وان استفاده کنید، ابتدا فرش ها و موکت ها را برای چند ساعت با افزودن مواد شوینده خیس کنید و خانم خانه می تواند روی فرش های داخل وان بایستد و مدتی با پا روی آن ها راه برود تا ذرات کثیفی که بر روی فرش هستند، از بین بروند.
 • هنگام شستن فرش و موکت میتونید از کلر و وسایل معطر و ضدعفونی کننده استفاده کرد تا از براق کردن فرش اطمینان حاصل کنید و باکتری های موجود در آن از بین برود.
 • استفاده از سطح خانه برای پهن کردن فرش یا موکت و شستن آن با برس و سپس قرار دادن آن در معرض هوا و آفتاب تا خشک شود. با این کار گرد و غبار و میکروب های موجود در فرش از بین میرود.
 • اخیراً بسیاری از شرکت های قالیشویی همچون قالیشویی دهکده هشتگرد برای شستن فرش‌های بزرگ از ماشین‌های فرش شوی عظیم خود که می‌توانند فرش های مختلف در اندازه‌ها را در خود جای دهند استفاده میکنند. این ماشین های فرش شوی بزرگ با موتورهای قدرتمندی که دارند، می‌توانند با چرخش سریع فرش های بزرگ را بخوبی شستشو دهند.
 • استفاده زیاد از کلر به منظور نفوذ در چین های فرش و از بین بردن باکتری ها و میکروب های موجود در آن با در نظر گرفتن این نکته که کلر را با آب رقیق می کنند تا بر رنگ، زیبایی، ظاهر و تزیین فرش تأثیری نگذارد. برای براق کردن فرش ها می توان کمی سرکه به آن اضافه کرد.

قالیشویی هیو یکی از مناطق تحت پوشش کارخانه قالیشویی دهکده می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در سعیدآباد با ما تماس بگیرید.

براق کردن فرش
ترفندهای براق کردن فرش

ترفندهای براق کردن فرش ها

 • زمانی که آب میوه بر روی فرش ریخته میشود و لکه آب میوه روی فرش ظاهر می شود می توان برای از بین بردن لکه مقداری آرد روی لکه بپاشید و مدتی بگذارید بماند. سپس محل را با جارو برفی بخوبی جارو کنید. با این کار با آرد لکه پاک می شود و هیچ ردی از لکه بر روی فرش باقی نمی ماند.
 • مراقب باشید وسایل داغی روی فرش نگذارید
 • مراقب باشید لکه ها را به موقع پاک کنید و لکه ها برای مدت طولانی بر روی فرش رها نکنید تا بر روی فرش نچسبند
 • باید دقت کرد که روی فرش ها خوشبو کننده بپاشید تا آنها را خوشبو کند و بوی نامطبوع را از بین ببرد.
 • می توان از سرکه رقیق شده با آب روی فرش استفاده کرد تا بوی نامطبوع از بین برود.
 • می توانید مقداری جوش شیرین را در اسپری آب بریزید و روی لکه ها اسپری کنید تا لکه از بین برود.
 • فرش ها را می توان در فواصل زمانی در هوا آزاد جلوی نور خورشید پهن کرد تا آن را خوشبو و تمیز نگه دارد
 • فرش ها را به طور مرتب تمیز کنید
 • باید فرش ها را همیشه با جاروبرقی، جارو کنید تا کثیفی های ریز و نرمی که ممکن است با جاروبرقی معمولی پاک نشوند از بین برود.
 • می توان از کلروکس و پودر لباسشویی برای شستشوی فرش استفاده کرد تا رنگ فرش حفظ شود.
 • از پارچه مرطوب شده با آب می توان لکه ها یا آثاری را که ممکن است به آن چسبیده است پاک کرد.
 • لکه های سرسخت را می توان با مالش خوب آن و از بین بردن هر اثری از لکه پاک کرد و با برس مالش داد.

نحوه شستشوی فرش ماشینی یکی از مقاله های مفید سایت قالیشویی دهکده می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

روش های براق کردن فرش به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی دهکده به برسی روش های براق کردن فرش به صورت کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

برای براق کردن فرش به کجا مراجعه کنیم؟

قالیشویی دهکده بهترین قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات براق کردن فرش در سریع ترین زمان می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *